Przejdź do treści

Szczyty i Wieże Wzgórz Włodzickich

odznaka turystyczna

Szczyty i Wieże Wzgórz Włodzickich


Zapraszamy wszystkich miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku do odkrycia uroków Wzgórz Włodzickich! Te piękne tereny w Sudetach pełne są malowniczych szlaków kuszących nie tylko niezwykłymi krajobrazami ale także majestatycznymi wieżami widokowymi. Czekają na Was piękne, panoramiczne widoki na wiele pasm górskich – Góry Sowie, Góry Stołowe, Karkonosze, Góry Suche, Góry Bystrzyckie, Góry Orlickie, Masyw Śnieżnika, Góry Bardzkie. 

Aby jeszcze bardziej wzbogacić swoje doświadczenie, proponujemy zdobycie odznaki “Szczyty i Wieże Wzgórz Włodzickich”. To wyjątkowa okazja, by poznać najpiękniejsze zakątki tego regionu, pokonać niejeden szlak i zgłębić tajemnice lokalnej historii. 

Na szlaku czeka na Was:

 • Grodziszcze 396 m n.p.m. – malownicze ruiny wieży,
 • Wilkowiec 598 m n.p.m.,
 • Kościelec 615 m n.p.m.,
 • Góra Wszystkich Świętych 648 m n.p.m. – wieża widokowa,
 • Góra Św. Anny 647 m n.p.m. – wieża widokowa,
 • Krępiec 645 m n.p.m.,
 • Sokoli Garb 615 m n.p.m.,
 • Góra Wiatrów 707 m n.p.m.,
 • Pisztyk 711 m n.p.m.,
 • Włodzicka Góra 757 m n.p.m. – wieża widokowa na najwyższym szczycie Wzgórz Włodzkickich.

Niezależnie od poziomu doświadczenia, każdy znajdzie tu trasę dopasowaną do swoich umiejętności i preferencji. Wyrusz więc na podbój Wzgórz Włodzickich i zdobądź nie tylko piękne wspomnienia, ale również wyjątkową odznakę!

Odznaka turystyczna “Szczyty i Wieże Wzgórz Włodzickich” została ustanowiona w roku 2024 z sentymentu do naszych rodzinnych stron czyli Wzgórz Włodzickich. Wracamy do nich o każdej porze dnia i roku, bez względu na panującą pogodę, ponieważ zawsze możemy liczyć na niezapomniane chwile z naturą. Ustanawiając tę odznakę chcemy zachęcić Was do przemierzania tych malowniczych szlaków pieszo bądź rowerem – zapraszamy gorąco!

Dobrego wędrowania i wspaniałych widoków – do zobaczenia na szlaku!

PIECZĄTKI DO ZDOBYCIA – WERYFIKACJA ODZNAKI

Weryfikacja odznaki będzie przeprowadzona przez nasz autorski system TickPad – po odwiedzeniu ostatniego punktu kontrolnego i zdobyciu ostatniej pieczątki automatycznie pojawicie się na Liście Zdobywców odznaki “Szczyty i Wieże Wzgórz Włodzickich”. Z racji tego, że tylko w trzech miejscach / punktach kontrolnych są realne pieczątki weryfikacja odznaki możliwa jest tylko poprzez system TickPad.

Aby weryfikować punkty kontrolne do odznaki:

 1. Załóż konto lub zaloguj się na naszej stronie.
 2. W każdym z 10 punktów kontrolnych, kliknij przycisk , znajdujący się pod obrazkiem poniżej.

Po zebraniu wszystkich 10-ciu pieczątek będziecie mogli ze swojego konta pobrać spersonalizowaną książeczkę do odznaki “Szczyty i Wieże Wzgórz Włodzickich” do samodzielnego wydruku.

Punkty kontrolne

Za każdym razem, gdy będziesz na jednym z 10 wyznaczonych przez nas punktów kontrolnych, kliknij przycisk pod obrazkiem, aby potwierdzić położenie i zweryfikować swoją obecność na tym punkcie.

Lista miejsc do odwiedzenia:
 • Grodziszcze 396 m n.p.m.
 • Wilkowiec 598 m n.p.m.
 • Kościelec 615 m n.p.m.
 • Góra Wszystkich Świętych 648 m n.p.m.
 • Góra Św. Anny 647 m n.p.m.
 • Krępiec 645 m n.p.m.
 • Sokoli Garb 615 m n.p.m.
 • Góra Wiatrów 707 m n.p.m.
 • Pisztyk 711 m n.p.m.
 • Włodzicka Góra 757 m n.p.m.

w przypadku problemów z lokalizacją…

Aby wziąć udział w zabawie, musisz zezwolić stronie na zlokalizowanie Ciebie. Instrukcję jak to zrobić, przeczytasz poniżej.

Apple

 1. Zezwól przeglądarce Safari na lokalizowanie Ciebie. Zrobisz to w wchodząc w Ustawienia > Safari > Położenie. Wybierz opcję “Pytaj” lub “Pozwalaj”.
 2. Zezwól stronie sowieszczyty.pl na lokalizowanie Ciebie. Zrobisz to wchodząc w Ustawienia > Prywatność i ochrona > Usługi lokalizacji > Witryny Safari. Wybierz “Następnym razem / gdy udostępniam” lub “Gdy używam aplikacji”. Włącz opcję “Dokładne położenie”.

Android

 1. Zezwól przeglądarce Chrome i stronie sowieszczyty.pl na lokalizowanie Ciebie. Zrobisz to wybierając ikonę po lewej stronie w pasku adresu Chrome i z menu, które się wyświetli opcję Uprawnienia > Lokalizacja ustaw na “Dozwolone”.

Jeśli jesteś na miejscu, ale TELEFON twierdzi inaczej…

Zdarza się, że telefon zlokalizuje Cię niedokładnie i nie możesz zaliczyć punktu, pomimo, że jesteś na miejscu. W takiej sytuacji włącz mapy Google/Apple i poczekaj chwilę, aż GPS ustali Twoje dokładne położenie. Następnie przejdź jeszcze raz na naszą stronę i wciśnij przycisk pod obrazkiem. Jeśli nie chcesz się przełączać w każdym punkcie, uruchom dowolną aplikację z włączonym śledzeniem Twojego położenia w czasie rzeczywistym – może to być nawigacja w mapach Google/Apple, Stravie, RideWithGPS lub podobnej. Ten problem wynika z ograniczeń technologii GPS – dokładne ustalenie Twojego położenia wymaga czasu i danych z wielu satelitów, i działa najlepiej, gdy jedna z aplikacji w telefonie śledzi położenie na bieżąco. Strona internetowa nie jest w stanie tego zrobić, ale dzięki temu nie musisz nic instalować, by wziąć udział w zabawie 🙂

Odznaka dostępna w naszym sklepie

 

Lista zdobywców

7 z Was zdobyło już odznakę “Szczyty i Wieże Wzgórz Włodzickich”. A Ty?

2024-03-30ZdalaOdBetonowejDzungli
2024-03-31Anna Wieleba
2024-03-31Krzysztof Wieleba
2024-04-05Ireneusz Działkowski
2024-04-06MarcinJaszczyszyn
2024-04-28slukas_02
2024-05-05Grzegorz Działkowski

 

Zdobywają

7/10Helena i Antonina Kowol
7/10Magdalena i Paweł Kowol
3/10Adrian Tumidanski
3/10Arleta D
1/10BrzozowskiZ
1/10beataipoletek@gmail.com
1/10Dagmara Karczyńska
1/10Jagoda Ciupa
1/10Manka Ciupa
1/10Patrycja Jarecka-Ciupa
1/10Szymon Karczynski

ODWIEDŹ SOWIE SZCZYTY – przygoda czeka!